Program Letní Letné

13. ročník festivalu Letní Letná proběhne od 18. srpna do 4. září 2016 v pražských Letenských sadech. V rámci festivalu vystoupí řada tuzemských i zahraničních hostů.
„Kočovná společnost Žebřiňák oživuje tradici kočovného divadla a obohacuje ji o současné divadelní formy. Jejich nová inscenace BarRock okouzluje svojí jedinečnou poetikou. Zabývá se nejenom fenoménem českého a evropského baroka, ale hledá v jeho historických krizích a nejistotách naději pro řešení problémů současného světa. Inscenace vzniká jako kompilace původních materiálů s moderními divadelními trendy,” dodávají organizátoři festivalu.
Bratři v tričku pozvou diváky na Funus, pohřební koktejl v režii Veroniky Poldauf Riedlbauchové, který láká mimo jiné na žonglování nebožtíkem, akrobacii s vdovou, danse macabre u tyče či ulehnutí do rakve. Cirkus TeTy předvede pod názvem Husí krky nový cirkus s prvky fyzického divadla. Katka Klusáková a Pavla Rožníčková, tentokrát v dramaturgii a režii Radima Vizváryho – to jsou podpatky na lanech, visutá akrobacie a fyzický tetus. Radim Vizváry se představí s vlastním představením Sólo, ve kterém se pohybuje od klasické pantomimy k butó, od fyzické komedie až po současné mimické divadlo.
Still Life Ondřeje Holby je autorské vizuální představení inspirované tvorbou Reného Magritta „a přináší lehce naivní, nepravděpodobný a mnohdy směšný obraz (ne)fungování naší mysli. Holektiv uvede představení Study/Shames v němž se podívají na zoubek emoci, kterou si prožil již snad každý z nás,“ vysvětlují organizátoři.
Inscenace Enola Elišky Brtnické je inspirována tématem přeživších po atomovém výbuchu v Hirošimě, legendou o tisíci jeřábech a japonskými estetickými koncepty. „Hlavně je ale o tom, co divákovi během jejího sledování vytane na mysl. Každý totiž máme svojí malou válku a svojí tragédii,“ dodávají organizátoři. Squadra Sua Clowns nabídnou návštěvníkům Happy hour.  Le poids du vide je název představení, které tvoří padesát metrů červeného lana a dvě umělkyně - Stéphanie N’Duhirahe a Morgane Widmer neboli soubor Cie des Pieds Perchés.
Divadlo VOSTO5 zamíří na Letnou se svým Stand’artním kabaretem. „Chlapci Ondar, Petar, Tomina, Jura a Kurt předvedou svůj maximální improvizační standart - nic víc, nic míň! Stand‘artní kabaret prožívá pokaždé svou premiéru i derniéru a je hudebně doprovázený vlastní kapelou TATRA, TESLA, příp. SNAHA,“ uzavírají organizátoři.

Zdroj: Smart Communication

Témata článku