René Magritte ožije v La Fabrice

René Magritte ožije v La Fabrice

René Magritte ožije v La Fabrice

V pátek 13. května 2016 proběhne premiéra autorského představení Ondřeje Holby s názvem Still life, které je inspirované tvorbou surrealistického malíře Reného Magritta. Vizuální mimická inscenace pod režijním vedením Heli Väätäinen z Finska propojuje surrealismus, komedii, několik vajec a vnitřní svět jednoho člověka.
Na Still life pracuji už tři roky. Jsem fascinován nejen tvorbou a myšlením Reného Magritta, ale také minimalistickým herectvím v kombinaci s napětím a silnou atmosférou na jevišti. Téma představení je pro mě navíc velmi osobní. Odkrývám v něm své zkušenosti z opakovaných pobytů v nemocnici,“ říká o představení Ondřej Holba.
Ondřej Holba tímto představením absolvuje katedru pantomimy na HAMU. Má za sebou různé role v nezávislých projektech i sólové inscenace. Ke spolupráci si přizval Heli Väätäinen, finskou režisérku, performerku a klaunku, která má kromě své nejnovější sólové inscenace Twist & Shout, na kontě několik režijních počinů. Působila v souborech Theatre Metamorphosis (Helsinki), Monoteatteri (Helsinki) nebo Krepsko (Praha).
V anotaci k představení čteme: „Stanete se součástí světa vytvořeného pro někoho, kdo se potřebuje načas ukrýt před svým osudem. Světa, ve kterém je realita už jen stínem mysli. Hravost dítěte se zde mísí se šílenstvím dospělého a šílenství se stává snem. Tak trochu surrealistické představení o křehké skořápce naší duše, vnitřním dítěti a popírání reality.“ Více informací zde. Zdroj: Tisková zpráva

Témata článku