Soubor ME-SA uvede novou premiéru

Soubor ME-SA uvede novou premiéru

Soubor ME-SA uvede novou premiéru

Ponec – divadlo pro tanec uvede 18. a 19. dubna 2017 premiéru společného projektu tanečního souboru ME-SA a brazilského choreografa Renana Martinse Replay, který „boří latinskoamerická taneční klišé. Po deseti letech strávených v Evropě se Renan Martins ohlíží zpět, reviduje svou tvorbu a za pomoci vášnivých, pestrobarevných a přehnaně dramatických útržků vytváří představení, v němž se celkový význam vyjeví až jako podivuhodná skládačka nejrůznějších významotvorných akcí,” vysvětlují zástupci divadla Ponec.

 „Inscenace je metaforou komunikační neschopnosti – nemožnosti nalézt se občas s druhými ve stejném bodě, vzájemně si porozumět, vysvětluje producentka projektu Karolína Hejnová a dodává: „Každý z tanečníků se dost dlouho nachází v jiném momentě nebo v jiné intenzitě než ostatní. Opakujeme pohybová schémata, abychom se společně našli – je to taková Rubikova kostkaPětice tanečníků uvádí svá těla do pohybu, jako by je poháněly nekonečné příběhy, záhadné události i prožitá traumata. Společně se snaží rozlousknout hádanky, vyřešit rébusy a složit tak celkový obraz.“
Autorkou světelného designu je Katarína Ďuricová. Replay je druhou spoluprací ME-SY a Renana Martinse. Jejich první projekt Let Me Die In My Footsteps byl zařazen na seznam 20 evropských prioritních představení sítě Aerowaves pro rok 2016. Představení bude dále putovat do Lipska, kde bude mít v 27. dubna v rámci festivalu Dance transit Praha.Dresden.Leipzig premiéru německou.

Zdroj: Tanec Praha

Témata článku