Soubor Mime Fatale uvádí premiéru v NoD

Soubor Mime Fatale uvádí premiéru v NoD

Soubor Mime Fatale uvádí premiéru v NoD

V pondělí 10. června uvede skupina pěti performerek, zakládajících členek souboru Mime Fatale, svou novou inscenaci, „pantomimickou gamesku“ Push the Button. Premiéra se bude konat v Teatru NoD od 20.00. Co můžeme čekat? Mime Fatale je soubor mimek, které se, jak samy říkají „pantomimu rozhodly emancipovat. Hra gest, groteska, krásné ženy v příbězích a jazyce, kterému porozumí každý,“ tak definují svůj styl. Studentky pantomimy pražské AMU stmelila spolupráce na úspěšném představení Na Plechárně. Zde bez jediného slova vypověděly příběh pěti prostitutek z vykřičené ulice románu Johna Steinbecka a dosáhly pozitivního ohlasu u diváků i odborné kritiky, o čemž svědčí desítky repríz představení v Česku, na Slovensku nebo v Německu.
Nyní se však rozhodly posunout žánr na hranici virtuality – jejich nový projekt zkoumá téma počítačových her – a k tomu si vybraly originální propojením s beatboxem. „Z té spolupráce jsem nadšený, dělám profesionální beatbox a snažím se ho dostat do různých směrů, tohle je další level a myslím, že výsledek bude stát za to,“ říká Tiny Beat, jeden z beatboxerů, spolupracující na Push the Button. Téma se dotýká i sitcomu, života mladých spolubydlících se spoustou problémů, ze kterých unikají pomocí hry do ´města zabijáků, města nečekaných možností´. Jejich hra se dotýká bojového žánru a měla by se pro ´pařany´ stát téměř herní nostalgií, nabízející známé prostředí z jiného úhlu, pro ostatní pak groteskní ´gameskou´, nabízející zamyšlení nad hrozbou převládání virtuálního světa nad reálným.
Toto zamyšlení je ale plánováno ve formě „ladných křivek a poctivé pantomimy“, na niž dohlíží Radim Vizváry. Špičkový český mim a režisér s dívkami spolupracoval už na titulní inscenaci Na Plechárně, což vůbec vedlo k založení souboru, a tak může být toto spojení zárukou kvality.

Témata článku