Spitfire Company připravuje Fragmenty milostných obrazů

Spitfire Company připravuje Fragmenty milostných obrazů

Spitfire Company připravuje Fragmenty milostných obrazů

Na repertoáru divadelní skupiny Spitfire Company přibude inscenace nazvaná Fragmenty milostných obrazů. Premiéra se uskuteční 15. května 2017 v královéhradecké studiové scéně Divadla Drak Labyrint a následně 20. a 21. května v pražském Paláci Akropolis.

Jevištní kompozice je složena z 16 výtvarných děl výtvarníků Veroniky Bromové, Kláry Jirkové, Pauliny Skavové, Terezy Fišerové, Michala Pěchoučka, Jana Zdvořáka, Lukáše Houdka a dalších. Tanec, hudba, divadlo nejsou tvořeny ve výstavních prostorách, ale výtvarné objekty jsou vtaženy do divadelních a tanečních interakcí.
„Společně s Miřenkou Čechovou jsme došli na hranici kurátorského projektu a divadelního tvaru. Lze říci, že divák bude svědkem představení, ale zároveň i vernisáže. Nebo se jedná o putovní výstavu s divadelním a hudebním akcentem,“ říká Petr Boháč, umělecký šéf Spitfire Company.
„Pod jemně ironickým názvem se skrývá rozmanitá škála významů a interpretací mezilidských vztahů. Každý z umělců nahlíží na milostný rozměr života trochu z jiného úhlu pohledu a díky tomu se tvoří rozmanitá umělecká koláž. Tu rozšiřuje skladatelka Eliška Cílková, zpěvačka Alice Bauer, tanečníci Ingrid Mikshina a Roman Zotov a dramaturgyně Dominika Špalková,“ dodávají tvůrci.
Představení volně navazuje na projekt Constellations I. (Before I Say Yes) realizovaný s Orchestrem BERG a skladatelem Michalem Nejtkem.

Zdroj: Palác Akropolis

Témata článku