Společný projekt Duncan Centra a lublaňských studentů tance

Společný projekt Duncan Centra a lublaňských studentů tance

Společný projekt Duncan Centra a lublaňských studentů tance

Po úspěšném uvedení sólového představení What if slovinské choreografky Maji Delak v divadle Alfréd ve dvoře v únoru 2014 přijíždí Maja Delak do Prahy podruhé, aby pokračovala ve společném projektu Konzervatoře Duncan centre, divadla Alfréd ve dvoře a Studia ALTA. V jeho prostorách se v pátek uskuteční představení Někde jinde / In Another Place, projekt, který vznikl spoluprací dvou škol zaměřených na tanec.
Projekt je zacílen na vytváření situací, ve kterých tanečníci dostávají prostor k vlastnímu procesu tvorby a kde se setkávají se svými vrstevníky v obtížných a podnětných situacích. Tanečníci jsou nuceni jít až za svoje limity, do extrémů, někdy s vypětím posledních sil. Tvůrčí tým, tvořený 10 studenty, slovinskou choreografkou a výkonnou umělkyní Majou Delak, spolupracoval na společném tématu 10 dní v Praze a 9 dní v Lublani. Výzvou pro ně byla dvě představení pro veřejnost, kde mladí tanečníci budou prezentovat, k čemu v závěru spolupráce dospěli.
Tento projekt vznikl ve spolupráci dvou škol – pražské Konzervatoře Duncan Centre a tanečního gymnázia SVŠGL ze slovinské Lublaně. I přesto se nejedná pouze o školní projekt. Tanečníci obou škol museli projít konkurzem, aby se mohli účastnit tohoto ojedinělého projektu, který je náročným fyzickým testem pro všechny zúčastněné. Zdroj: DC

Témata článku