Studenti choreografie HAMU představí svoji práci v divadle DISK

Studenti choreografie HAMU představí svoji práci v divadle DISK

Studenti choreografie HAMU představí svoji práci v divadle DISK

Večer studentů choreografie z Hudební a taneční akademie múzických umění v Praze se uskuteční v neděli 4. října 2015 v divadle DISK.  Představí se celkem tři choreografie – Vodní muž, Foraï a Sylfidy.
V choreografii Vodní muž, kterou vytvořila Monika Částková, vystoupí Radim Klásek, Nikol Schwarzová a Karolína Křížková. Abstraktní dílo zavede diváky do světa pod hladinou.V anotaci k představení se můžeme dočíst: „Jsem duchem zlým, podlým a mým osudem je být na dně. Sám?... Sám tu nebudu!“ Na hudební stránce se podílel Matouš Hejl a Jan Mikyska a na výtvarném řešení Dominika Lippertová.
Další na programu bude choreografie Foraï od Fanette Pons, studentky programu Erasmus. Ve svém díle zkoumá napětí mezi samotou a kontaktem mezi lidmi. Na hudbu Jose Carrasco-Vazqueze a Jeffa Buckleyho vystoupí Monika Částková, Lucie Charouzová a Michaela Špačková.
Do třetice je pro diváky připravena choreografie Sylfidy na hudbu Hermana Severina Løvenskiolda. Autorkami a zároveň interpretkami jsou Karolína Křížková a Eva Stará, které dodávají: „Jeviště divadla ovládly tajemné víly Sylfidy. Na světových scénách se prohánějí už od roku 1832 a byla jen otázka času, kdy dorazí sem a kolik jich bude.“ Představení je součástí projektu Nová generace, který funguje již od roku 2007. Jeho hlavním záměrem je uvádění děl začínajících choreografů, performerů a seznámení široké veřejnosti s jejich názory, experimenty, viděním světa. Více informací zde. Zdroj: Tisková zpráva

Témata článku