Studenti choreografie HAMU představí svoji práci v divadle Ponec

Večer studentů choreografie z Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze se uskuteční 11. a 13. května 2016 v divadle Ponec. V rámci dvou večerů bude uvedeno pět choreografií -  ve středu Balans 1, Karkulka a v pátek Congenita, KoloЯRamA a Pukání.
Choreografie Balans 1 je počáteční tvorbou pro magisterskou práci Moniky Částkové. Svou magisterskou práci dále uvede Belgi Adiguzel, která se ve své choreografii Karkulka inspirovala stejnojmennou pohádkou. V Anotaci k její choreografii čteme: „Nevěř cizinci, ani tomu, který je v tobě.“
Ve druhém večeru se se svými bakalářskými pracemi představí studenti třetího ročníku Petra Hájková v Uladzimir Ivanov. Congenita Petry Hájkové nahlíží do zákoutí nemoci motýlích křídel a rozpracovává situaci postižené osoby, která stojí o začlenění do společnosti, ale naráží na neviditelnou bariéru. Uladzimir Ivanov ke své práci dodává: „KoloЯRamA je něco jako kaleidoskop nebo paleta, hra a přehlídka barev. Uvnitř tohoto seskupení se odehrává příběh.“ Páteční večer uzavře dílo Markéty Jandové s názvem Pukání, ve kterém se zabývá tématem osamělosti.

Zdroj: HAMU

Témata článku