Světově proslulé taneční divadlo Do-Theatre zaplaví Prahu sny

Světově proslulé taneční divadlo Do-Theatre zaplaví Prahu sny

Světově proslulé taneční divadlo Do-Theatre zaplaví Prahu sny

Do Prahy se po pěti letech vrací světově proslulé taneční divadlo Do-Theatre. Průkopníci fyzického divadla a tvůrci naléhavých a poetických choreografií do České republiky poprvé přivezou inscenaci Gofmaniana. Dust of Dreams. Publiku ji zahrají rovnou dvakrát, 23. a 24. října, k příležitosti narozeninových oslav klubu ROXY a Experimentálního prostoru NoD BE22, které trvají od 20. do 26. října. Do-Theatre zabírá již od devadesátých let jedinečné postavení na evropské divadelní scéně a bez přestání dále rozvíjí svůj originální styl.
Za více než 20 let existence vystupoval tento soubor ve více než 30 zemích po celém světě. V čele Do-Theatre stojí režisér, choreograf a tanečník Evgeny Kozlov, který ve své tvorbě propojuje divadlo s tancem, hudbou a vizuálním uměním. Často spolupracuje s filmaři či psychoterapeuty. „Taneční představení se mi většinou zdají nudná, raději sleduji filmy, poslouchám hudbu, čtu knihy, nebo jednoduše čerpám ze svých snů a pozorování okolního světa,“ popisuje Kozlov svou inspiraci.
Ve dnech 23. a 24. října předvede Do-Theatre v české premiéře inscenaci Gofmaniana. Dust of Dreams, inspirovanou fantaziemi výstředního německého spisovatele, hudebního skladatele a malíře E. T. A. Hoffmanna. Výpravná a inspirativní tanečně-divadelní show s magickou scénografií, originální hudbou, projekcemi, surreálnými kostýmy a maskami vypráví příběh osamělé duše, která upřednostnila snění a iluze před všemi svody tohoto světa. Líbezné sny střídající noční můry, živý hudební doprovod a hutná atmosféra podle organizátorů slibují, že návštěva divadla po sobě divákům zanechá víc, než jen husí kůži. Představení je inspirováno nerealizovaným scénářem Andreje Tarkovského Hoffmanniana, věnovaným posledním dnům Hoffmannova života. Ten kromě Franze Kafky či E. A. Poea inspiroval k tvorbě například Neila Gaimana či The Residents.
Do-Theatre jsem viděl v Berlíně na mezinárodním divadelním festivalu MY MIME a velmi mě zaujali svojí hereckou precizností a vizualitou. Hned jsem věděl, že musí být hvězdou našeho ROXY/NoD festivalu BE 22,“ uzavírá dramaturg NoDu Adam Halaš. Trailer k představení: http://youtu.be/exK79mQixfo Více na http://nod.roxy.cz/

Témata článku