Tanec Praha 2016 spustí za tři dny předprodej vstupenek

Tanec Praha 2016 spustí za tři dny předprodej vstupenek

Tanec Praha 2016 spustí za tři dny předprodej vstupenek

28. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla Tanec Praha 2016 se uskuteční od 23. května do 23. června 2016 v Praze a dalších více jak patnácti městech a obcích České republiky. „Program jako každoročně usiluje o prezentaci vysoké kvality i diverzity taneční scény z celého světa. Hlavní událostí letošního ročníku je historicky první hostování Israela Galvána v ČR, výjimečné osobnosti propojující světy flamenco a contemporary dance. Těšit se můžeme na jeho dílo La Curva,“ prozrazuje ředitelka festivalu Yvona Kreuzmannová.
Hlavní program v Praze bude zahájen na Den dětí premiérou nového projektu pro teenagery MOMO Mirky Eliášové v divadle Ponec a téhož dne večer se představí tvůrčí dvojice FručekKapetanea se svým vlastním souborem Rootlessroot v prostoru Jatka78. Dále uvede Ponec Karine Ponties, jejíž soubor slaví 20 let existence. Vůbec poprvé pak festival přiveze slovenského choreografa Antona Lachkého a dále dílo Ann Van den Broek. Tanec Praha studentům bude letos věnován osobnosti Williama Forsytha a nabídne osobitý úhel pohledu očima tanečnice Jone San Martin. Novinky nejen evropské scény poukazující na nové talenty budou představeny ve složených večerech, v sekci nově nazvané Dance NEWs. Místo v programu mají i domácí tvůrci, a to zejména v regionální části festivalu. Doprovodný program nabídne workshopy, tančírny, filmové projekce, moderované diskuze či site-specific projekty.
 „Co se týče vizuální podoby festivalu i letos spolupracujeme s osvědčenou dvojící kreativců Helena Johnston a Jaroslav Mašek. Ti pro nás vytvořili kampaň na míru, která se i nadále odvíjí od hlavního motta ‚Za vaše představy neručíme‘. Myslím, že jím přesně vystihli pocit mnoha lidí ze současného tance a letos se jim podařilo ho opět výtvarně posunout o kousek dál,“ shrnuje Markéta Perroud, spoluředitelka Tance Praha.
Od začátku dubna jsou již v prodeji vstupenky na slavnostní Opening Night Rootlessroot (GR/SK): EUROPIUM a Událost sezony Israel Galván (ES): La Curva.
Lístky na celý Hlavní program v Praze si diváci mohou zakoupit od 20. dubna. V případě, že zakoupí vstupenky na představení v rámci hlavního programu v prvním, tzv. Akčním týdnu předprodeje od 20. do 27. dubna, získají 50 Kč slevu na každou vstupenku. Všechny vstupenky jsou dostupné online na www.tanecpraha.cz a www.goout.cz nebo na pokladně divadla Ponec a v dalších místech konání (Jatka 78, Hudební divadlo Karlín).

Více informací na www.tanecpraha.cz.

Zdroj: Divadlo Ponec

Témata článku