TANECVALMEZ představí práci francouzského choreografa Kadera Attou

TANECVALMEZ představí práci francouzského choreografa Kadera Attou

TANECVALMEZ představí práci francouzského choreografa Kadera Attou

Návštěvníci festivalu TANECVALMEZ budou mít možnost zhlédnout inscenaci The Roots francouzského choreografa Kadera Attou. Na devátém ročníku festivalu vystoupí také pražský soubor VerTeDance se Simulante Bande a taneční uskupení Burki&Com s choreografií Divočina. Festival se po loňském ročníku rozrůstá, letos se poprvé odehraje ve více městech. České soubory zatančí v červnu ve Valašském Meziříčí a Zašové, Kader Attou se divákům představí v říjnu ve Zlíně. První představení v rámci festivalu TANECVALMEZ se uskuteční 2. června, poslední 23 října 2016.
„Kadera Attou a jeho inscenaci The Roots čeká premiérové uvedení v Česku. Spojil styly blízké mladému publiku jako hip hop, break dance a street dance se současným tancem. Výsledkem je dynamické a energické představení, při němž se divákům tají dech a jsou znovu a znovu vtahováni do dění,“ láká návštěvníky ředitelka festivalu TANECVALMEZ Milada Borovičková. Českou premiéru The Roots zatančí soubor Centre Chorégraphique National de La Rochelle 23. října v Městském divadle Zlín.
Zcela jiného ražení je inscenace Simulante Bande od VerTeDance, která se noří do problematiky fyzického handicapu a překonávání jeho bariér. Tanečníci ji představí 2. června v Kulturním zařízení města Valašské Meziříčí za doprovodu hudební skupiny DVA. „Uskupení Burki&Com spojuje taneční umění s performativní, divadelní i hudební tvorbou a obohacuje současný tanec o nové výrazové prostředky,“ vysvětlují organizátoři. S choreografií Divočina vystoupí 11. června v Kulturním domě Zašová.
„Festival se rozprostře do více dní, různých časů a prostředí. Diváci mají možnost porovnat, kde a jak je možné taneční umění prezentovat,“ dodává Borovičková. Pod záštitou devátého ročníku festivalu soudobé taneční tvorby TANECVALMEZ se připravuje i vystoupení Baletu Praha Junior Nulová gravitace na 30. září v Zašové. Festival doprovodí i výstava o historii českého tance.

Více informací zde.

Zdroj: TANECVALMEZ

Témata článku