Ultra-minimal-ballet připravuje Andersenovo Děvčátko se sirkami

Ultra-minimal-ballet připravuje Andersenovo Děvčátko se sirkami

Ultra-minimal-ballet připravuje Andersenovo Děvčátko se sirkami

Ultra-minimal-ballet  (UMB) uvede v Malostranské besedě 4. prosince 2016 premiéru pohádky Hanse Christiana Andersena Děvčátko se sirkami v režii a choreografii Aleny Peškové. Hudba vychází převážně z dílny Oskara Nedbala, který je autorem baletu Andersen. Na hudební složce se dále podílí současná skladatelka a performerka Gabriela Vermelho, se kterou UMB spolupracuje již dlouhou dobu.

Scénu vytvořil Richard Pešek jr., kostýmy Monika Kletečková a Alena Pešková. Vystoupí Julie Petanová (studentka TKP), Alena Pešková (umělecká vedoucí UMB a DFXŠ), Tomáš Kopecký (ND), Šarlota Andělová nebo Lucie Görnerová (TKP). Další reprízy proběhnou 11. a 18. prosince.

Ultra-minimal-ballet (UMB) je nezávislé sdružení profesionálních tanečníků, jehož záměrem je dosáhnout maximální účinnosti na diváka pomocí minimálních prostředků. Nevadí mu minimální prostor, minimalistická hudba, minimální počet tanečníků. UMB spolupracuje s výraznými osobnostmi české baletní a taneční scény (Národní divadlo v Praze, Divadlo J. K. Tyla, členové zahraničních skupin). Má za sebou několik projektů se současnými skladateli a hudebními seskupeními (Petr Wajsar, Daniel Fiedler, Epoque quqrtet, GaRe) a celovečerní baletní horor Jessie a Morgiana. Ten vznikl ve spolupráci se skladatelkou, performerkou Gabrielou Vermelho a přinesl skupině širší nominaci na cenu Thálie. UMB účinkoval mj. na vernisážích, festivalech, koncertech a módních přehlídkách.

Zdroj: UMB

Témata článku