Uroboros Barbory Debnárové v Experimentálním prostoru NoD

Uroboros  Barbory Debnárové v Experimentálním prostoru NoD

Uroboros Barbory Debnárové v Experimentálním prostoru NoD

Magisterská práce Barbory Debnárové, posluchačky katedry pantomimy pražské HAMU, se v Experimentálním prostoru NoD představí 17. června 2015.
Autorka ke své práci dodává: „Uroboros je symbol cyklické podstaty věcí. Jde o příběh bytosti, která se touží vyprostit z vězení. Mříže, kterými je vězněna, nemůže úplně opustit, jsou jí totiž zároveň ochranou před okolním světem. Nakonec se vydá i s mřížemi na pouť. Musí se však naučit chránit sama sebe a naučit se to může jen od mříží. Dokud nebude umět ochránit sama sebe, nikdy mříže neopustí… Bude mít potřebu chránit i to, co jí naučilo se chránit?“

Katedra pantomimy je nejmladším umělecko pedagogickým pracovištěm Hudební a taneční fakulty AMU a jako samostatná katedra byla založena v roce 1992. V roce 2010 se vedoucím katedry stal Adam Halaš, který přišel s novou koncepcí výuky mimického divadla. Katedra pantomimy se zaměřuje kromě základních žánrů na další současné žánry mimického divadla, a to fyzické divadlo a nový cirkus. V tomto propojení klasických a mladších žánrů navazuje studijní plán na tradici české pantomimy a nabízí moderní pojetí mimického divadla, které reaguje na současnost. Výuka je zaměřena zejména na autorskou tvorbu studentů.

Zdroj: HAMU

Témata článku