Úspěch inscenace FAiTH ve Washingtonu

Psychologický thriller Černá labuť, americký muzikál Červené střevíčky a česká taneční inscenace FAiTH. Deník The Washington post zařadil FAiTH, který byl uveden v Atlas Performing Arts Center ve Washingtonu, mezi tři nejvýstižnější introspekce do života primabalerín.
Soubor Tantehorse uvedl v sobotu 5. března 2016 v Atlas Theatre ve Washingtonu docu-dance  FAiTH, když je víra v umění silnější než v život. Autobiografická inscenace performerky, režisérky a choreografky Miřenky Čechové, která si ke spolupráci přizvala tanečnici a choreografku Andreou Miltnerovou, představuje niternou introspekci do života baletek, nekonečnou víru v umění i nikdy nekončící dril. Miřenka Čechová se inspirovala vlastními zkušenostmi ze studia na Taneční konzervatoři, ale především životem a tragickým osudem své učitelky a primabaleríny Národního divadla Taťány Juřicové, která ukončila svůj život skokem z okna. Představení FAiTH mělo premiéru v lednu 2014 v rámci multižánrového festival Spectaculare za přítomnosti německé jazz doomové kapely Bohren und der Club of Gore.
„Inscenace FAiTH byla ve Washingtonu uvedena v rámci festivalu Intersection, který každý rok představuje umělce z DC napříč žánry, přičemž soubor Tantehorse  se zde prezentoval jako jediná zahraniční skupina. Nestalo se tak náhodou. V roce 2014 to byl právě Atlas Performing Arts Center, jež vznik představení podpořil tvůrčí residencí. Miřenka Čechová se také zúčastnila panelové diskuse ,Intersections Festival Featured Artist‘, již organizovalo Atlas Performing Arts Center ve spolupráci s deníkem The Washington post a pozvání na ní přijaly významné osobnosti z kulturní sféry režisérka a choreografka Deborah Riley, výkonná ředitelka organizace Dance USA Amy Fitterer nebo režisér a výkonný ředitel DC Commission on the Arts and Humanities Arthur Espinoza,“ říkají zástupci Tantehorse.
Rebecca Ritzel, redaktorka The Washington Post, zařadila FAiTH mezi tři nejvýstižnější díla ze života baletek. „Od Moiry Shearer z Červených střevíčků po Natalii Portmen z Černé labuti. Hollywood miluje pohnuté osudy primabalerín na hranici mezi životem a smrtí. Výpověď ze života baletek nebyla nikdy tak pravdivá, krásná a silná jako ve FAiTH, inscenaci české performerky Miřenky Čechové.“

Celá recenze

zde.

Zdroj: Tantehorse

Témata článku