Úspěšný audiovizuální projekt SPAM: SMRT se přesouvá do ROXY

Úspěšný audiovizuální projekt SPAM: SMRT se přesouvá do ROXY

Úspěšný audiovizuální projekt SPAM: SMRT se přesouvá do ROXY

V říjnu 2014 měl v rámci festivalu 4 + 4 dny v pohybu premiéru audiovizuální projekt s podílem současného tance SPAM: SMRT, který se v dubnu stěhuje do prostor klubu ROXY. Představení bylo nově zařazeno do dramaturgie Experimentálního prostoru NoD a bude uvedeno 16. dubna. Projekt, na kterém se autorsky podílí rapper a výtvarník Vladimir 518, člen skupiny WWW Ondřej Anděra a zvukař David Vrbík přináší „živé obrazy skládané z těl tanečníků Jany Vrány a Pala Kršiaka, dunivý voiceover, pohlcující vizuály, laserové projekce a divadelní atmosféra“.
Vladimira 518 jsem chtěl oslovit ke tvorbě audiovizuálního představení pro NoD již dávno. Poslední impulz mi dala právě tato propracovaná vizuální show. Protože jsme ale potřebovali větší prostor, napadlo nás využít ROXY, pro kterou Vladimírův tým představení uzpůsobí," uvádí prvotní ideu dramaturg Experimentálního prostoru NoD Adam Halaš. „Atmosféra klubu se pro Smrt dokonale hodí a navíc tak ukážeme, že ROXY a NoD patří k sobě."
SPAM: SMRT si bere jako hlavní téma fenomén smrti a koloběhu života, odprezentovaný jak v univerzální a všeobecné rovině, tak v konkrétním příběhu jedné lidské bytosti. Ondřej Anděra k celému projektu přistupuje jako k výzkumu uměleckých možností, co se týče audiovizuálních a dramatických útvarů. Je to pro něj pokus o hledání nových médií a nalezení nové formy v umění. Nechtěli jsme ale, aby bylo pojetí tohoto představení příliš abstraktní, protože v něm se většinou nemají lidé čeho chytit. Ani aby bylo příliš popisné, v tom by se ztratilo kouzlo," přibližuje projekt Vladimir 518.
Dramaturgie Experimentálního prostoru NoD se v posledních měsících věnuje otázkám, okolnostem a situacím, které se bezprostředně dotýkají lidské existence. Audiovizuální performance na téma smrti tak mezi další představení dokonale zapadá. Zdroj: Teatro NoD

Témata článku