V Brně proběhne festival Natřikrát

V Brně proběhne festival Natřikrát

V Brně proběhne festival Natřikrát

Ve dnech 16.–21. listopadu 2012 se v Bezbariérovém divadle Barka uskuteční již 14. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla Natřikrát, který je jedinou akcí svého druhu v Brně. Za více než deset let svého trvání se festival stal pevnou součástí brněnské kultury a je stále jediným přehlídkovým festivalem současného tance v Jihomoravském kraji. Festival nabídne tři taneční večery. V neděli 18. 11. přivítáme v divadle Barka slovenské tanečnice Annu Sedlačkovou a Zdenku Brungot Svítekovou. Druhý večer 19. 11. se představí brněnská skupina Bardo a hudebníci Florian Tilzer a David Synák s projektem ME-MY. Ve středu  21. 11. festival uzavře sdružení Filigrán s choreografiemi Daleko od spícího psa, Odděleno předem a Harmonie ist eine Strategie s hudbou Tomáše Vtípila.
Celý festival bude tradičně zahájen festivalovou open party v pátek 16. listopadu v kavárně Trojka v Domě pánů z Kunštátu, na které vystoupí soubor Filigrán, Malé f a zahraje kapela Děti kapitána Morgana. V rámci doprovodného programu proběhne 17. 11. v Galerii 4AM přednáška o současném tanci ve Francii. Přednášet bude a řadou videoprojekcí doplní Lucie Sendlerová, studentka Département Danse na Université Paris.
V neděli 18. 11. přijede do Brna výprava ze Slovenska. V divadle Barka uvidíme tři projekty v podání tanečnice a choreografky Anny Sedlačkové a Zdenky Brungot Svitekové. Performance Anny Sedláčkové s názvem Roz-hovory o tanci, sólo Zdenky Brungot Svitekové Chiens naufragés a duet obou tanečnic Pacemaker/ Trio A, 4,5 minúty neustálych zmien pohybu. Jedna fráza s nemenným rozdelením energie, ktorá sa prejavuje mäkkým pohybom bez námahy.
V pondělí 19. 11. v Bezbariérovém divadle Barka vystoupí skupina Bardo se svým projektem ME-MY za doprovodu živé hudby v podání Floriana Tilzera a Davida Synáka. Domácí skupina Filigrán zakončí festival ve středu 21. 11. I tento rok se při tvorbě tanečního představení spojil soubor s brněnským hudebníkem Tomášem Vtípilem, který vytvořil hudbu k choreografii Harmonie ist eine Strategie. Dále Filigrán představí duet Odděleno předem a choreografii Daleko od spícího psa.

Témata článku