V Brně se poslední říjnový víkend uskuteční taneční soutěž Naruby

V Brně se poslední říjnový víkend uskuteční taneční soutěž Naruby

V Brně se poslední říjnový víkend uskuteční taneční soutěž Naruby

Po prvním ročníku taneční soutěže Naruby se i letos sejdou v brněnském Divadle na Orlí 30. a 31. října 2015 tanečníci z České republiky a zahraničí. Druhý ročník představí choreografie skupin i sólistů. Soutěžit se bude ve dvou hlavních kategoriích - klasickém a moderním tanci. Pořadatelem akce je Baletní škola Řetězová reakce, s.r.o.
Pravidla soutěže určují, jakou hudbu má tanečník ve své choreografii použít. Soutěžící v kategorii klasický tanec si musí vybrat hudbu nového milénia, tedy s datem po roce 2000. Naopak pro splnění soutěžních požadavků v kategorii moderní tanec je nutné tančit na hudbu klasickou. Pro lepší srovnatelnost výkonů soutěžících jsou zavedeny podkategorie, které jsou rozděleny podle věku tanečníků a na sólový a skupinový tanec.
„Na rozdíl od většiny tanečních soutěží rovněž není pro porotu prvním hodnotícím kritériem technika, ale kreativita, výraz a soulad tance a hudby, což by mělo zajistit, aby hudba nebyla jen nutným doplňkem vystoupení, ale rovnocennou skladebnou součástí choreografie. Proto jsou do poroty pozváni nejen mistři tance, ale i umělci z ostatních uměleckých oborů, zejména hudby. Nebude se však pouze soutěžit. Den před samotným utkáním základních uměleckých škol, soukromých tanečních škol a skupin či jednotlivců se mohou účastníci i široká veřejnost zapojit do několika workshopů,“ dodávají organizátoři soutěže.
První dva se uskuteční pod vedením baletního mistra Národního divadla Brno Gustava Bessery Quintanse a budou věnovány klasickému tanci. Jedna z lekcí je určena pro děti a druhá pro dospělé, obě se budou konat ve zkušebnách Národního divadla Brno. Brněnská tanečnice, choreografka a pedagožka Dagmar Dash Voudouragkaki se ujala rovněž dvou dílen, při kterých se bude věnovat současnému tanci a józe.
„Kromě výše uvedeného jsou pro výherce soutěže připraveny hodnotné ceny od mnoha partnerů. Vyhlášen bude také absolutní vítěz soutěže (držitel tzv. Grand Prix), který nejlépe naplní samotnou myšlenku soutěže a bude vybírán velmi pečlivě napříč všemi kategoriemi,“ uzavírají organizátoři soutěže.

Více informací na www.retezovareakce.cz

Zdroj: Tisková zpráva

Témata článku