V neděli bude živě přenášen balet Giselle z Velkého divadla v Moskvě

V neděli bude živě přenášen balet Giselle z Velkého divadla v Moskvě

V neděli bude živě přenášen balet Giselle z Velkého divadla v Moskvě

V neděli 11. října 2015 v 16:45 zahájí sezonu Přenosů do kin romantický balet Giselle v nastudování Jurije Grigoroviče. V titulní roli vystoupí Světlana Zacharová a jako Albrecht se představí mladý ukrajinský tanečník Sergej Polunin.
Balet Giselle na hudbu Adolpha Charlese Adama měl premiéru v roce 1841. Vznikl na motivy romantického básníka Théophila Gautiera podle legendy o vílách – zasnoubených dívkách, které zemřou ještě před svou svatbou. Když do jejich království zabloudí muž, utančí jej k smrti.
„Projekt Bolšoj balet živě si získal srdce diváků po celém světě a hned po známých operních přenosech z Metropolitní opery je globálně druhým nejnavštěvovanějším projektem mezi přenosy do kin. Hlavní ingrediencí úspěchu projektu je nepřekonatelná interpretační bravura tanečnic Bolšoje  (Jevgenie Obrazcová, Maria Alexandrová, Olga Smirnová nebo ukrajinská rodačka Světlana Zacharová). V mužské části souboru okouzlují diváky hvězdy jako Michail Lobukin, Ruslan Skvorcov. Dále David Hallberg, historicky první americký tanečník v souboru, který přešel do Bolšoje z America Ballet Theatre,“ dodávají organizátoři projektu Bolšoj balet živě.

Kam na Giselle živě 11. října v 16:45:
Praha, Kino Lucerna
Ostrava, Dům kultury
Praha, Kino Radotín
Brno, Kino Art
Olomouc, Kino Metropol
Kopřivnice, Kino Puls
Zlín, Velké kino
Kolín, Kino 99
Jihlava, Kino Dukla
Louny, Kino Svět
Náchod, Kino Vesmír
Děčín, Kino Sněžník
Slovensko: Liptovský Mikuláš, GA Cinema

Přídavky ze záznamu:
8. listopadu v 16:45 | Plzeň, Měšťanská Beseda
22. listopadu v 18:00 | Topolčany, Spoločenský dom

Zdroj: Přenosy do kin

Témata článku