V neděli se v Praze poprvé slaví Mezinárodní den flamenka

V neděli se v Praze poprvé slaví Mezinárodní den flamenka

V neděli se v Praze poprvé slaví Mezinárodní den flamenka

Exhibiční vystoupení flamenkových souborů, koncert kapely Flamenco Experience Sextet, flamenco-latino diskotéka, španělské delikatesy, flamenkové lekce pro děti i dospělé či flamenkový bazar nabízejí v neděli 15. listopadu 2015 pořadatelé oslav Mezinárodního dne flamenka v Praze. „Den flamenka je otevřen pro všechny, kdo chtějí poznat sílu hudby a tance plné temperamentu a energie” říká pořadatelka z agentury Fiesta flamenca Karol Martincová.
V odpoledních hodinách se veřejnosti zdarma otevřou pražské flamenkové akademie a nabídnou tak všem zájemcům možnost seznámit se blíže s flamenkem. Nejen dospělí ale i děti budou moci vyzkoušet základní flamenkové kroky, rytmiku, nejpopulárnější taneční rekvizity, jako jsou kastaněty, vějíř nebo velký šátek zvaný manton a dozvědět se něco z teorie, historie i současnosti flamenka.
Oslavy vyvrcholí od 19.00 hodin v Retro Music Hall na pražských Vinohradech. Na programu jsou exhibiční choreografie jednotlivých flamenkových souborů a tanečních akademií. Českou premiéru bude mít mezinárodní flamenko-jazzový projekt Flamenco Experience Sextet slovenského flamenkového kytaristy Morenito de Trinana (Stano Kohútka) a jazzového kontrabasisty Tomáš Lišky. Večer zakončí flamenco-latino diskotéka DJ Ekirne, která vyvrcholí o půlnoci a první minuty faktického Dne flamenka oslaví flamenkovým silvestrem. Chybět nebudou typická španělská vína a tapas. Vstupenky do Retro Music Hall jsou v předprodeji za 390 Kč, v den akce 420 Kč. Předprodej probíhá v síti www.tictetstream.cz.
Oslavy v České republice se konají v předvečer oficiálního Dne flamenka, které připadá na 16. listopad. V tento den přidala organizace UNESCO flamenco na svůj seznam nehmotného kulturního dědictví. Česká republika se k tomuto svátku letos připojí poprvé. „Abychom na oslavy měli více času a představili flamenco v celé jeho pestrosti, barevnosti a temperamentnosti, posunuli jsme celý program na neděli 15. listopadu 2015. Do akce se zapojila taneční studia, akademie, soubory a muzikanti z Čech, Slovenska, Španělska a Srbska),“ dodává Karol Martincová.

Den otevřených dveří flamenkových akademií
12:00 akademie Flamenkeria, Veletržní 61, Praha 7
14:00 studio ITAKA, Korunní 35, Praha 2
16:00 studio Element, Opletalova 27, Praha 1
ZDARMA

RETRO MUSIC HALL, Francouzská 4, Praha 2
19:00 flamenkový tanec (akademie a soubory ČR, SK)
20:45 Flamenco Experience Sextet (koncert SK, ESP, SRB)
22:30 flamenco diskotéka (DJ Ekirne, ESP)
24:00 flamenkový silvestr

Více informací zde.

Zdroj: SMART Communication s.r.o.

Témata článku