V rámci Prague Pride se uskuteční premiéra inscenace Dogtown

V rámci Prague Pride se uskuteční premiéra inscenace Dogtown

V rámci Prague Pride se uskuteční premiéra inscenace Dogtown

Světovou premiéru tanečně-divadelní inscenace Dogtown připravuje s českými umělci izraelský choreograf Nadar Rosano pro letošní Prague Pride Festival 2015. V inscenaci se představí Martin Šalanda a Roman Zotov, asistentem choreografie je Honza Malík a na světelném designu se podílí Pavla Beranová. První uvedení se uskuteční 14. srpna 2015 na Střeleckém ostrově.
O představení se můžeme dočíst: „Muži, kteří dlí uvnitř zdí, hledají milující pohled a vřelé objetí. Pomalu odhalují pravou podstatu lásky, která následuje po nahé, hluboké samotě každodenního života ve skořápce. Jejich zoufalá potřeba vřelosti vytváří a probouzí vzrušující a vyčerpávající citový přetlak. Postavy očekávají, že od svého okolí dostanou to, čeho se jim doma nedostávalo. Podaří se jim prolomit jejich vlastní zdi a dosáhnout do pečlivě střeženého prostoru ostatních. Díky jejich schopnosti hlubokého porozumění sobě samému jsou schopni udržet si vnitřní rovnováhu a dotknout se základních poloh citlivosti, štěstí a porozumění. Prostor pro jejich sny se zhmotní pro každého z nich.
Představení bude dále na programu divadla Ponec (16. září, 12. října ad.) a reprízy jsou naplánovány také ve Warehouse 2 v Tel Avivu (8. a 10. října).

Zdroj: Tisková zpráva

Témata článku