Ve spolupráci Josefiny Bakošové a souboru 420PEOPLE vznikla nová módní kolekce

Ve spolupráci Josefiny Bakošové a souboru 420PEOPLE vznikla nová módní kolekce

Ve spolupráci Josefiny Bakošové a souboru 420PEOPLE vznikla nová módní kolekce

Série mikin, triček, trikošatů, tepláků a šál určených k nošení na tanečním sále i v městském prostoru – to je výsledek spolupráce českého tanečního souboru 420PEOPLE s módní návrhářkou a kreativní ředitelkou pražské galerie Harddecore Josefinou Bakošovou.
Na začátku jsme měli sen zkoušet ve své vlastní značce. Sen, kterému na základě pocitu z tvorby souboru Josefina Bakošová vdechla tvar. Kolekce je ušitá z kvalitních, odolných materiálů, do detailu promyšlené střihy jsou variabilní, poskytují volnost pohybu, myšlení i pocitům. Neškrtí, netáhnou, spolehlivě drží formu, takže i po dlouhém, náročném tréninku vypadají stále skvěle,“ dodávají tanečníci ze souboru 420PEOPLE.
Kolekce Josefina Bakošová for 420PEOPLE naplňuje výraz „sportovní elegance“ novým obsahem. Tepláky či mikina se najednou proměňují v začátek příběhu, na jehož konci může být obraz, choreografie nebo divácký zážitek. „Slow fashion, ekologická móda, žádné sweatshopy, žádná dětská práce,“ zdůrazňuje Josefina Bakošová.
Příležitostí zakoupit si kousky z kolekce Josefina Bakošová for 420PEOPLE za výhodné ceny bude 30. října 2015, kdy se uskuteční pražská premiéra představení 420PEOPLE Taneční pocta ping pongu na Jatkách78. Další možnost je na předvánočním představení Máj, které na Nové scéně Národního divadla 20. prosince 2015 uvedou 420PEOPLE spolu s Davidem Prachařem. Od listopadu bude v prodeji v kamenném obchodě Harddecore gallery na Senovážném náměstí nebo na webu harddecore.cz.

Josefina Bakošová
je módní návrhářka a kreativní ředitelka pražské Harddecore gallery. Módní tvorbě se věnuje přibližně od roku 2007, kdy svoje začala svoje autorské kolekce navrhovat pod značkou Chi-Chi. Od roku 2014 představuje svoji tvorbu pouze pod svým jménem. Ve své práci klade důraz na detail, netradiční provedení a variabilitu. Její oblečení se vyznačuje ležérními a propracovanými střihy, elegancí a kvalitními materiály. Pravidelně se účastní módních a designových festivalů i veletrhů, jako jsou například Designblok, Designsupermarket a další.

420PEOPLE je taneční soubor, který na přelomu let 2007/2008 založili Václav Kuneš a Nataša Novotná – bývalí dlouholetí členové Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána. Ve spolupráci s umělci z různých oborů naplňují svou uměleckou vizi a produkují tvorbu s pomyslnou značkou Made by Czechs, soubor 420PEOPLE je zároveň organickou součástí mezinárodní tvůrčí scény.

Více informací zde.

Zdroj: 2media.cz

Témata článku