Skupina Dekkadancers připravuje na Jatkách78 další komponovaný večer

Skupina Dekkadancers připravuje na Jatkách78 další komponovaný večer

Skupina Dekkadancers připravuje na Jatkách78 další komponovaný večer

Tanečníci a choreografové z Národního divadla v Praze se 15. ledna 2017 vrátí na Jatka78. Skupina Dekkadancers tam uvede jeden ze svých dalších komponovaných večerů, tentokrát s názvem Mraky, Deka, Hovna. Jak už název naznačuje, na programu bude choreografie Jiřího Pokorného Černý mraky nepláčou, Deka pod dekou Viktora Konvalinky a Toma Rychetského a také jejich Jakstohoven, tentokrát v novém kabátě.
„Přijďte a nechte se překvapit tím, kdo se tentokrát vydá na strastiplný atletický závod kdo s koho, zve na představení Marek Svobodník. Dílo Černý mraky nepláčou je inspirováno pocity a myšlenkami, které jsou vědomě i nevědomě potlačovány a skrývány v nitru lidské duše. Z naší lidské schránky se stává tvrdý krunýř, nepropustný a dokonale maskovaný celou škálou lidských tváří, zatímco pod povrchem se skrývá jen ta jedna jediná,“ vysvětluje Jiří Pokorný.
Nádražní čekárna malého italského městečka a oznámení o zpoždění vlaku. To je výchozí situace taneční grotesky Deka pod dekou, kterou vytvořili její choreografové Tomáš Rychetský a Viktor Konvalinka na populární italské písně.
Do třetice bude uvedena choreografie Jakstohoven autorů Rychetského a Konvalinky. Tentokrát se objeví v inovované podobě s novými vtipy a pohybovými variacemi.

Zdroj: Dekkadancers

Témata článku