13. ročník festivalu Letní Letná

13. ročník festivalu Letní Letná

13. ročník festivalu Letní Letná

Festival Letní Letná proběhne od 18. srpna do 4. září 2016 v pražských Letenských sadech. Významným hostem festivalu bude Daniel Gulko, který je s českou scénou i s Letní Letnou dlouhodobě spjat a právě zde uvede 26. srpna v předpremiéře své nové sólové představení o hledání vlastní identity a věčném tanci životem nazvaném Bottom. Více informací o programu a festivalu zde.
Vedle tohoto projektu, připraveného ve spolupráci s režisérkou a herečkou Adèll Nodé-Langlois, se spolupodílí také na dalším představení, které Letní Letná ve stejný den uvede. Chaos srdce režíroval se svými žáky ze třetího ročníku Ateliéru fyzického divadla Divadelní fakulty JAMU. „A to není vše - nová mladá generace novocirkusáků se vehementně hlásí o slovo. Letos se právě pro ně a s nimi uskuteční hned dva komponované večery pojmenované trefně Cirksession I, organizovaný centrem pro nový cirkus Cirqueon, a Cirksession II, jenž bude pod kuratelou Cirkusu Mlejn,“ dodávají organizátoři.
V rámci festivalu bude 19. srpna uvedena i premiéra nového představení souboru nového cirkusu Losers Cirque Company. Pod režijním vedením Jiřího Havelky se parta Beach Boy(s) v čele s Petrem Horníčkem vydá až na kalifornské pláže. Diváci budou moci zhlédnout i jejich Walls & Handbags.
„Letní Letná přiváží do Prahy nejen ty nejlepší soubory z celého světa, ale je především festivalem českého nového cirkusu. Již od počátku podporuje a pomáhá rozvíjet domácí scénu a za třináct let své existence pomohla otevřít řadě našich umělců pomyslné dveře do manéží celého světa. I letos nabídne návštěvníkům výpravy do pestrého světa českého nového cirkusu a pohybového a pouličního divadla,“ vysvětlují organizátoři. Úplně poprvé se pražskému publiku představí Kočovná společnost Žebřiňák se svým open air představením BarRock.  Klaunérii Funus předvedou hned několikrát Bratři v tricku, dále se představí Radim Vizváry, Cirkus TeTy, Eliška Brtnická, Squadra Sua Clowns, Ondřej HolbaHolektiv nebo VOSTO5.

Zdroj: SMART Communication

Témata článku