Mezinárodní baletní gala v Ostravě

Mezinárodní baletní gala v Ostravě

Mezinárodní baletní gala v Ostravě

Třetí ročník mezinárodního baletního galakoncertu se uskuteční 27. února 2016 v Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě. Českou republiku bude reprezentovat Národní divadlo Praha, soubor Dekkadancers a domácí Národní divadlo moravskoslezské. Programu se zúčastní i zahraniční hosté z Polska a Německa.
Polský národní balet (Polski Balet Narodowy) zastoupí Maksim Woitiul a Oleksandra Liashenko (v současnosti v angažmá Ballett Staatsoper Hannover), kteří zatančí Grand pas Classique v choreografii Victora Gsovského a fragmenty ze současného baletu Kurt Weill v choreografii Krzysztofa Pastora.
Sólisté Aalto Ballett Theater Essen Davit Jeyranyan a Yuki Kishimoto předvedou pas d'esclave z baletu Korzár a Quand on a que l'amour v choreografii Bena Van Cauwenbergha.
Dále budou na programu ukázky z klasického a současného repertoáru pražského Národního divadla v interpretaci Nikoly Márové a Michala Štípy (grand pas de deux z baletu Spartakus v choreografii Jiřího Kyseláka, fragment ze 7. symfonie A dur v choreografii Uweho Scholze) a Miho Ogimoto a Ondřeje Vinkláta (choreografie Stones Jana Kodeta).
Uskupení Dekkadancers vystoupí s ukázkami ze své nové inscenace Žena za kultem.
Národní divadlo moravskoslezské budou reprezentovat Olga Borisová-Pračiková a Michal Štípa (první sólista baletu ND), kteří zatančí Adagio z 2. jednání Labutího jezera. Soubor baletu NDM vystoupí ve sborové scéně z baletu Chaplin a v pas de quatre Hermie, Heleny, Lysandera a Demetria z připravovaného baletu Sen noci svatojánské. Shino Sakurado a Giordano Bozza se představí v pas de deux z baletu Plameny Paříže.

Zdroj: Národní divadlo moravskoslezské

Témata článku