Pátý ročník festivalu Mime Fest uctí památku Borise Hybnera

Pátý ročník festivalu Mime Fest uctí památku Borise Hybnera

Pátý ročník festivalu Mime Fest uctí památku Borise Hybnera

Pátý ročník mezinárodního festivalu Mime Fest se uskuteční od 12. do 17. září 2016 ve východočeské Poličce. Umělci z různých koutů světa i domácí klauni, mimové či akrobaté předvedou svá představení a zároveň předají zkušenosti skrze workshopy a semináře.
Letošní ročník je věnován památce známého českého mima Borise Hybnera, který na jaře zesnul. Právě Hybner inicioval vznik festivalu Mime Fest a také na něm vystupoval a přednášel. „Boris byl inspiračním zdrojem mnoha projektů a jsme rádi, že nám pomohl vybudovat tento festival. Prozíravost nápadu potvrzuje stále rostoucí návštěvnost i množství špičkových zahraničních interpretů, kteří k nám rádi jezdí,“ říká umělecký šéf festivalu Radim Vizváry, jinak také Hybnerův žák a přítel. Hybnerovi bude věnován hned pondělní večer, ale i sobotní vyvrcholení, kdy v rámci Mime Evening vystoupí také jeho dcera Vanda.
Mezi zahraničními hosty se letos představí umělci z USA, Portugalska či Indie. „Diváci se tak můžou těšit na velkou rozmanitost vystoupení. Drastický klaun Red Bastard, známý ze Cirque de Soleil, se ve středu 14. září představí ve své téměř terapeutické show, která žádného diváka neušetří. Indka Nimmy Raphel týž den předvede propojení tradičních východních umění se západními artistickými disciplínami. O den později bude maďarské duo Bandart tančit se zapojením nejnovějších projekčních technologií,“ dodávají organizátoři festivalu.
Ve čtvrtek pak Radim Vizváry předvede ve své inscenaci Sólo řadu výjevů z historických a současných podob pantomimy, v pátek budou diváci moci zhlédnout dvě vystoupení akrobatické skupiny Losers Cirque Company. Nejdříve The Loser(s) a večer pak Walls & Handbags, které režírovalo duo SKUTR. Pátek završí Spitfire Company světově oceňovanou inscenací Antiwords na námět hry Audience Václava Havla. V úterý večer předvede své umění nová mladá generace. Klaunérie Chaos srdce pochází z dílny JAMU, etudy studentů katedry pantomimy HAMU jsou shrnuty pod názvem Ňáká pantomima.
„Program festivalu myslí i na nejmenší, a na pořadu je tak několik vystoupení Václava Strassera s duhovými bublinami nebo rodinná představení na náměstí – žonglérská show historického Šaška Fjodora a Red Chocolate portugalského klauna Enana. Tradičně nebudou chybět ani workshopy a semináře v podání zahraničních hostů festivalu,“ uzavírají organizátoři festivalu.

Podrobný program a více informací na www.mimefest.cz

Zdroj: Mime Fest

Témata článku