Pražský komorní balet vystoupí na mezinárodním festivalu Warsaw Dance Days

Pražský komorní balet vystoupí na mezinárodním festivalu Warsaw Dance Days

Pražský komorní balet vystoupí na mezinárodním festivalu Warsaw Dance Days

Pražský komorní balet odletěl reprezentovat české taneční umění do polské Varšavy. Dne 20. listopadu 2015 se soubor představí na čtvrtém ročníku mezinárodního festivalu současného tance Warsaw Dance Days, kde uvede dvě choreografie ze svého kmenového repertoáru. Při této příležitosti chystá i master class, kterou povede Libuše Ovsová.
Soubor uvede v Polsku choreografii Hany Polanské Turečkové Hádej kolik je hvězd, volně inspirovanou knihou Jacka Londona Tulák po hvězdách. Dále nové dílo Hany Litterové Němý výkřik, které bylo poprvé inscenováno coby součást říjnové premiéry PKB nazvané Metafory tance. Den poté se bude pro účastníky festivalu konat i master class pod vedením Libuše Ovsové v prostorách tanečního sálu Institutu kultury Mazovia.
„Náš soubor často vystupuje v českých regionech, stejně tak ale klademe i stále více důraz na prezentaci v zahraničí. Letos jsme tak mimo jiné absolvovali například úspěšné turné po Jižní Koreji,” říká Martin Kolda, výkonný ředitel Pražského komorního baletu a dodává: „Na varšavský festival se těším a věřím, že obě dvě díla přijmou polští diváci kladně.”
Pražský komorní balet se do konce letošního roku vrátí do Polska ještě jednou, a to v termínu od 16. do 19. prosince 2015, kdy ve Varšavě vystoupí s komponovaným večerem.

Zdroj: Pražský komorní balet

Témata článku