Studio ALTA otevírá sezonu

Studio ALTA otevírá sezonu

Studio ALTA otevírá sezonu

Divadelní sezona ve Studiu ALTA začne 3. září 2016 a nově zrekonstruovaný Obývák otevře pro návštěvníky své brány již 22. srpna. Podzimní program nabídne hned několik tanečně - divadelních premiér nebo 8. ročník festivalu současného slovenského tance HYBAJ HO!
„Během letních prázdnin proběhla v areálu i interiéru Studiu ALTA rekonstrukce spojená i s novým grafickým vizuálem. Vylepšenou ALTU v nových šatech si můžete prohlédnout v rámci kulturně-komunitního programu pro všechny generace v rámci Zahájení sezony, který proběhne 3. září odpoledne a večer ve spolupráci s NANOHACH, Dětským studiem Altík a inciativou Vážný zájem. Těšit se můžete na divadlo, tanec, rukodělné a pohybové aktivity a navíc si budete moct kousek ALTY dotvořit sami! Den vyvrcholí zahajovacím koncertem iniciativy Vážný zájem, která během celého září bude přinášet koncerty vážné hudby do nejrůznějších pražských kaváren,“ dodávají zástupci Studia ALTA.
První premiérou sezony bude 4. a 5. září tanečně-pohybový duet v koprodukci s divadlem Alfred ve dvoře Kontrapunkt založený na vzájemném působení odlišných energií v provedení Andrey Miltnerové (ČR/GB) a Rity Góbi (HU). „Choreografie je inspirovaná přírodou a skrytým mikrosvětem hmyzí říše, přesto zůstává otevřená celé škále interpretací a divákově vlastní imaginaci. Představení Kontrapunkt rozvíjí animální podstatu pohybu jako takového. Jeho tvarosloví a dynamiku určují odlišnosti obou tanečnic: odlišnosti, které nabývají jasných kontur vzájemným poznáváním a působením a které usmiřuje intuitivní komunikace obou tančících těl. Komplexní a jasně definovaný rytmus, taneční pohyb za hranicí dokonalosti v souhře zvuku a světla,“ dodávají zástupci Studia ALTA.
Léto ve Studiu ALTA patřilo studentským rezidencím, které letos získaly tvůrčí týmy pod vedením Anežky Kalivodové, Kashi Jandáčkové, Sáry Märcové, Markéty Jandové a Martina Vlčka. Veřejné prezentace jejich tvůrčích procesů proběhnou ve Studiu ALTA 12. září.
Druhou premiérou sezony bude 19. září autorský divadelní projekt Kristýny Täubelové Všechno jsem viděla. Inscenace inspirovaná životy a díly mnoha tvůrčích žen a zároveň možnostmi i limity konkrétního těla, je nahlédnutím do procesu tvorby jako takové, se stavy euforie a vytržení, až po absolutní bezmoc, utrpení a beznaděj.
Dále ve Studiu ALTA proběhne již 8. ročník festivalu současného slovenského tance HYBAJ HO!, který se letos koná od 20. do 24. října. V programu se objeví několik představení členů Les SlovaKs Dance Collective – Milana Tomášika (Silver Blue), Milana Hericha (A Solo For Mr. Folk) a Petra Jaška (Untied Tales). Na festivalu bude také premiérově uveden autorský projekt pětice slovenských tanečníků žijících v Praze v choreografii slovenského Maďara Csaby Molnára s názvem Potmehúd. Dalšími událostmi budou představení Pure Milana Kozánka a skupiny Artyci, Philip Glass – Dance with Changing Parts z produkce Cluster Ensemble – „představení, které uchvátilo samotného Philipa Glasse a mnoho dalších pražskému publiku dobře známých i nových jmen. Doprovodný program nabídne dvě diskuze o vztahu tance a politiky a o tanečním vzdělávání, promítání slovenských tanečních filmů, workshop s Milanem Herichem, tradiční slovenský oběd s haluškami či koncert kapely Saténové ruky,“ uzavírají zástupci Studia ALTA.

Zdroj: Studio ALTA

Témata článku