Tereza Hradilková uvede v Ponci Švihlu

Tereza Hradilková uvede v Ponci Švihlu

Tereza Hradilková uvede v Ponci Švihlu

Ve středu 12. října 2016 bude mít v divadle Ponec premiéru sólové představení Terezy Hradilkové nazvané Švihla. „Dech beroucí fyzický výkon protagonistky nás provede záblesky jejích osobních příběhů a vzpomínek. Kam až nás nakonec dovede, se dovíme právě na premiéře,“ dodávají zástupci divadla Ponec. Inspirace pro sólové představení vznikla při práci na tanečním filmu Beating, který se natáčel v boxerském zázemí školy Palaestra.  „Fascinovalo mě, jak boxeři skáčou přes švihadlo, a vše, co se kolem toho odehrávalo. Ta lehkost, se kterou skákali, rytmus, který střídali, pohyb rukou a nohou, který sám o sobě už byl tancem, variace různých skoků a přeskoků a jako perla navíc zvuk švihadla, který pohyb doprovází,“ říká Tereza Hradilková.

Švihla je o jednom konkrétním životě, který je plný drobných detailů, ale zároveň ukazuje na jeho maličkost v rámci něčeho většího. Je to zároveň jakési prošvihávání se k jakési vnitřní svobodě, kterou jsem po cestě mého života ztratila. Je to jakýsi rituál, kterým se prošvihávám ke své podstatě. Prošvihávám se svou historií, prošvihávám se nánosy, které mě ovlivňovaly a říkaly mi, jak mají věci být. Švihám, abych opět začala cítit," říká Hradilková.
„Charismatická tanečnice měla již několikrát v PONCI tzv. „divokou kartu“, tentokrát je Tanec Praha koproducentem nového, velmi osobního sóla, na němž pracuje již od listopadu 2015 a doposud ho měla možnost představit ve stádiu work-in progress na festivalu Identity Move v březnu 2016 a v rámci festivalu 4 + 4 dny v pohybu,“ dodávají zástupci divadla Ponec.

Tereza Hradilková (*1983, Česká republika) vystudovala obory současný tanec a divadlo (mime theatre) na Theaterschool v Amsterdamu. Věnuje se současnému tanci, jeho interpretaci, výuce a choreografii, a to jak v Čechách, tak v zahraničí. Jako interpretka spolupracovala se soubory NANOHACH, VerTeDance, Divadlem bratří Formanů a choreografy jako Andrea Miltnerová, Clause Brumachon, Serge Ambert, Fabian Chyle, Stefan Dreher a další.

Zdroj: Ponec

Témata článku