Zahájení sezóny Nové scény ND s Laternou magikou

Zahájení sezóny Nové scény ND s Laternou magikou

Zahájení sezóny Nové scény ND s Laternou magikou

Laterna magika, první multimediální divadlo na světě, se v rámci zahájení nadcházející sezóny Nové scény ND vypraví do veřejného prostoru: na piazzetě Národního divadla se v pondělí 2. září od 21.30 hodin odehraje site-specific představení 131ND 56LM 31NS, které využije některé její principy vycházející z kombinace filmu a živé akce. Kromě tanečníků Laterny magiky a Baletu ND v něm vystoupí i část zaměstnanců Nové scény. Program doplní grilování, DJ sety a silent disco.
Je to poprvé, kdy dělá Laterna magika projekt speciálně pro outdoor. V minulosti ale venku hrála některá přenesená představení z divadla,“ říká Pavel Knolle, vedoucí uměleckého souboru Laterny magiky a zároveň jeden z autorů projektu. Na inscenaci se dále autorsky podílí mladí tvůrci – Štěpán Pechar (Laterna magika) s Markem Svobodníkem a Ondřejem Vinklátem, členy baletu Národního divadla. Jednotlivé akce představení, jehož těžištěm bude tanec doplněný projekcemi, se budou odehrávat v celém prostranství piazzety. Diváci budou neustále uvnitř dění, stěhovat se a tvůrci počítají s jejich zapojením.
Na první pohled tajemný název představení 131ND 56LM 31NS odkazuje k počtu sezón Národního divadla, Laterny magiky a Nové scény.
V rámci doprovodného programu bude návštěvníkům piazzety k dispozici originální kavárna U stolu Jarda Mayer, možnost grilování doneseného jídla, sety DJ Johany a DJ Martina Tvrdého a silent disco.
V minulých letech zahajovala Nová scéna na piazzetě tanečními představeními v podání 420PEOPLE a DekkaDancers nebo audiovizuálním projektem BIT Vladimira 518, Ondřeje Anděry a Davida Vrbíka.
"Letošní sezóna je ve znamení oslav 30 let budovy Nové scény. Diváci to poznají mimo jiné i z našich měsíčních programů, kdy autorské fotografie mladých tvůrců nahradí pro letošní rok archiv," dodává Štěpán Kubišta. Více: www.novascena.cz  Zdroj: Nová scéna ND

Témata článku